Керівник колективу: Ірина Назаренко

Народний аматорський ансамбль танцю „Явір” самобутній, яскравий колектив, відомий не тільки в рідному місті, а й поза його межами.

Ансамбль був заснований у 1987 році талановитими хореографами – Ольгою та Миколою Москаленками, і ось вже 30 років працює в напрямку народно-сценічної хореографїї. Потужна копітка робота хореографів принесла зримі результати.  Колектив заявив про себе на концертах в місті та області.  Вихором увірвавшись на сцени краю, ансамбль здобув першу сходинку свого визнання- присвоєння у 1990 році  звання „Народний”.  Хореографами та учасниками створено ряд цікавих постановок танців , які прикрашають кожен концерт, що проходить в нашому місті.

Особливим періодом історії ансамблю позначився час, коли його балетмейстером у 2007 році стала Назаренко Ірина Віталіївна. Кипуча енергія, невтомність, суттєві знання теорії та практики хореографії, набутий попередній досвід праці в хореографічному колективі «Яворочок» визначили її як лідера.  Танцювальні композиції в її постановці відрізняються оригінальністю, чітким втіленням творчих задумів, зверненням до українського фольклору. Ірина Віталіївна постійно працює над вдосконаленнями виконавської майстерності ансамблю.

Високий рівень виконавської майстерності вихованців та постановчої роботи керівника дають змогу урізноманітнити репертуар  цікавими хореографічними творами. Українські народні танці, хореографічні картинки, композиції та мініатюри  завжди викликають неабияку зацікавленість глядачів.

В репертуарі ансамблю переважно українські  народні танці: «Гопак»,  «Український святковий»,   «Плескач», «Гуцульська рапсодія», «Козачок», хореографічні композиції «З Україною в серці», «Нове покоління»,   а також танці народів світу єврейський, російський, різноманітні жанрові хореографічні композиції.  Змінюється  склад колективу, йде напружена творча робота. Випускники «Явора» поповнюють ряди студентів спеціалізованих мистецьких вищих навчальних закладів, багато з них працюють в професійних хореографічних колективах України та зарубіжжя.

За своє 30-річне життя  ансамбль народного танцю „Явір” неодноразово одержував звання переможця, Лауреата, нагороди на фестивалях  та конкурсах різного рівня:

 • 1990 рік – колектив здобув почесне звання „Народний”.
 • У 2006 році колектив захистив звання „Народний аматорський”, а також брав участь у відбірковому турі ІІ Всеукраїнського фестивалі-конкурсі народної хореографії ім.П.Вірського, здобув Другу премію цього фестивалю.
 • У  2007 році «Явір» разом з ансамблем Народного танцю«Яворочок» представляв наше місто на Міжнародному фестивалі –конкурсі хореографічного мистецтва у м.Несебр, Болгарія, де здобув ІІ місце.
 • Важливою подією у житті колективу став ювілейний концерт з нагоди 20-річчя ансамблю «Явір» та 15-річчя  «Яворочка», який пройшов з великим успіхом і здобув теплі відгуки бердичівлян.
 • У 2008 році цей чудовий колектив взяв участь у Дев’ятому Міжнародному фестивалі «Сонце, Радість, Краса» (м. Несебр, Болгарія) здобувши  ІІ місце серед 190 колективів. Також «Явір» представляв  Бердичів на Міжнародному фестивалі хореографічного мистецтва, м.Шарош-Потак, Угорщина; взяли участь у святкуванні Днів міста Сєдльце (Польща).
 • 2009 рік приніс колективу перемогу в Міжнародному конкурсі-фестивалі «Південний експрес» в номінації «Хореографія». в м.Ялта.; здобули головний приз  імені Ольги Перун  за найкращу дитячу хореографічну композицію Відкритого обласного  свята  хореографічного мистецтва в м.Іршанськ.
 • У 2010 році танцювальний коллектив здобув І місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Золоті таланти» (м.Київ), ІІ місце на Міжнародному конкурсі-фестивалі дітей та молоді «Квітуча Чехія» (м.Тепліце), ІІІ місце на Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно» (м.Одеса).
 • У 2011 колективи отримав Гран-Прі та перше місце на Відкритому обласному святі хореографічного мистецтва (м. Іршанськ); Перші та другі місця на  Х Міжнародному молодіжному фестивалі «Мистецькі барви» (м. Прилуки);
 • У 2012 – І місце у номінації «народний танець» на Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Сонце, радість, краса» у м. Несебр, Болгарія, Перемогу у відбірковому турі ХІV Всеукраїнського фестивалю дитячих творчих колективів «Наша земля – Україна» (Міжнародний дитячий центр «Артек»), нагорода – 28 путівок, срібні та бронзові призери на П’ятому Міжнародному фестивалі танцю «Арт бомб» м.Харків, «Гуцульський» – срібло, «Літо» – бронза, солісти «Яворочка»: Пухальська Марина – «золота» призерка в номінації «соло», Глищук Діана  – «бронзова» призерка, також дует у складі Дідук Вікторія та Мазур Святослав отримали бронзу в номінації «Дует».
 • У 2013 році – ГРАН-ПРІ Всеукраїнського конкурсу дитячих мистецтв «Перлина Полісся – 2013» м. Житомир, Гран-Прі обласного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Поліська Терпсипора – 2013» м. Іршанськ, Лауреат Міжнародного фестивалю танцю «Барвінкове крутало» м. Вінниця, ІІ місце у Міжнародному дитячому фестивалі «Сонце! Радість! Краса!»  м. Несебр Болгарія,І місце у Міжнародному фестивалі творчості «Зірки осені – 2013» м Живец Польща, І та ІІ місця у ІІІ українському телевізійному конкурсі танцю «Ритми майбутнього».
 • У 2014 році колектив здобув такі нагороди: Гран-прі у номінації «Хореографія» на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Весняні барви», І місце у номінації «Хореографічні колективи» на Всеукраїнському фольклорно-етнографічному фестивалі ім. В. Верховинця, на Всеукраїнському дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Моя країна» в рамках Міжнародного фестивалю «Соняшник»: Гран-прі в номінації «Народний сценічний танець»,І місце в номінації «Народний сценічний танець», Гран-прі та І місце (Народний сценічний та естрадний танець),Гран-прі – «Естрадний танець» змішана вікова категорія,І місце – Дитячий танець, Перше місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Візерунки талантів – 2014» (м.
 • У 2015 році колектив здобув такі нагороди: Гран-прі у номінації: «Народна хореографія», Гран-прі у номінації «Естрадний танець» та І місце в номінації «Народний танець» на ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Весняні барви-2015». Гран-прі  та І місце у номінації  «Народна хореографія» на ІІ Міжнародному щорічному телевізійному фестивалі-конкурсі «Створюй своє майбутнє зараз». ІІІ місце у номінації «Хореографічне мистецтво» на ІХ Міжнародному конкурсі- фестивалі дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україна!». Також учасники колективу отримали диплом за участь на 23 фестивалі «Пісня, танець і фольклор»
 • У 2016 році колектив отримав такі нагороди: Гран-прі в номінації: «Сучасний танець», Гран-прі у номінації «Народна хореографія» на 4 Всеукраїнському фестивалі конкурсі «Весняні барви-2016». Гран-прі в номінації «Народний танець», та І місце в номінації «Естрадний танець»  на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник». І та ІІ місця на Всеукраїнському конкурсі дитячо- юнацького мистецтва «Музичний олімп». Також колектив отримав диплом І ступеня за участь на ІХ Всеукраїнському фестивалі- конкурсі «Весняні візерунки».

 

 • У 2017 році скарбничка колективу поповнилася новими здобутками:
 • ІІ, ІІІ м. на Міжнародному дитячому фестивалі «Сонце! Радість! Краса!», м. Несебр, Болгарія. Також на цьому фестивалі керівник ансамблю- Ірина Назаренко отримала диплом за творчі успіхи і високі досягнення в роботі.
 • І місце у номінації «Народна хореографія» на 4 Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Подільський зорепад».
 • І місце на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі дитячої творчості «Диво Грайлики», м. Андрушівка.
 • І місце та грамота за участь на ХІ Обласному фестивалі-конкурсі «Великодні дзвони», м. Житомир.
 • Ансамбль танцю став лауреатом ХІІ Міжнародного дитячого фестивалю народної хореографії «Барвінкове кружало» (м. Вінниця).

Ансамбль «Явір» – один з найдавніших колективів міста й далі перебуває у творчому пошуку, заворожуючи глядачів іскрометним танцем, виховуючи  почуття прекрасного й любові до українського мистецтва.

Контакти

 • +380 (4143) 4-11-80, +380 (98) 626-17-24
 • МПК: пл. Мистецька,1

  ТЕАТР: вул. Європейська, 21

Каса

 • +380 (98) 626-17-24
 • Каса МПК працює щоденно з 10:00 по 18:00

  Театральна каса працює з понеділка по п’ятницю з 13:00 до 17:00

  *У вихідні дні квитки до театру можна придбати в касі МПК

АДРЕСА

Україна, м. Бердичів
пл. Мистецька, 1

X