Керівник – Вікторія Віталаївна Петренко

Вокальний ансамбль «Віола» створений у  вересні 2003 року на базі міського Палацу культури. Сформувала його, як мистецьку одиницю, випускниця музичного відділу бердичівського педагогічного коледжу та Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського – Вікторія Петренко.

На базі ансамблю діє вокальне тріо «Віола». Кожна із співачок є, насамперед, неабиякою особистістю, з музичною освітою та великим творчим багажем, яких об’єднали спільне світовідчування та спільні ідеали пісенного викладання творів.

Характеризуючи репертуар колективу в цілому, слід відзначити, що це, передусім – українська пісня.  Вишукана манера виконання, бережливе ставлення  до неї,  як носія духовності народу,  притаманне вокальному тріо «Віола».

Популярними у виконанні тріо є твори українських  та місцевих  авторів: ліричні «Назбирала рути» муз. В. Конощенка, сл. Л. Реви, «Чарівна скрипка» І. Поклада; сповнені любові до України та рідного краю «Криниця воду кликала» муз. Є. Бондаренка, сл. Б. Кучера, «П’ять лебідок» муз. Р. Соров’яка сл. П. Філіпчука, «Пісня про матір» муз. і сл. бердичівського автора В. Козлачкова, «Балада про трьох синів» муз М. Колесси,   сл. В. Вихруща. Колектив виконує також   жартівливі народні пісні: «А я собі молоденька», «Над поточком»», «Ой чорна я си чорна», «Чому бджоли не йдуть в поле». Кожна з цих пісень, в обробці керівника колективу, набула свого  неповторного забарвлення.

Важливе місце в репертуарі займають твори української духовної класики, в основі яких – українська народна мелодика та народна поліфонія. Перлиною репертуару стали: «Алилуя» М. Вербицького, «Тростянецький кант» (із Почаївського Богогласника, на Успіння Пресвятої Богородиці).

За кожним новим твором у виконанні тріо «Віола» з увагою і повагою стежать   прихильники музичного мистецтва.   Важко назвати якийсь загальноміський захід, який проходить без участі тріо, це – святкові концерти до Дня Перемоги, річниць визволення України, Дня незалежності України, Дня міста, Міжнародних  Днів польської культури, професійних свят,  театралізованих заходів та народних масових гулянь.

Колектив виступає на різноманітних конкурсах і фестивалях, де здобуває  чимало відзнак та нагород, це: конкурс хорових колективів в рамках свята хорового мистецтва «Зорі Полісся» – 2005р.;  участь у концертній програмі в музеї  родини Косачів  в рамках Міжнародного свята літератури та мистецтва «Лесині джерела» в м. Новоград –Волинському (2005, 2006 рр.),  виступ на Всеукраїнській краєзнавчій конференції «Бердичів древній та вічно молодий».

 • 2007 рік став знаменним у творчому житті колективу, за І місце в обласному фестивалі-конкурсі духовної музики  «Аве Марія»  жіноче вокальне тріо «Віола»  нагороджене  дипломом І ступеню, цю неординарну подію  було внесено в щорічний альманах кращих досягнень міста -2007 «Славу міста творять люди»  та  нагороджено відзнакою міського голови
 • Приємним подарунком для колективу стала участь в урочистостях та святковому  концерті  з нагоди  ювілейних Десятих Міжнародних Торгів хліба -2007 в м. Яворі, Польща.
 • У 2008 році колектив взяв участь  в обласному пісенно-поетичному фестивалі-конкурсі з нагоди 70-річчя від дня народження Народного артиста України Івана  Сльоти, де здобув І місце у номінації «колективи малих форм», а також учасниці «Віоли» представляли наше місто у м. Сєдльце (Польща) під час святкування Днів міста, також у 2008 році для вокального тріо «Віола» пошито новий комплект костюмів, вартістю 3 000 грн.
 • У 2009 році колектив з концертною програмою відвідав місто Явір (Польща). Вийшли у друк статті у журналі «Бердич», а також відзнято відеофільм «Бердичівська «Віола»: три жінки — три прекрасні голоси», який транслювався   по місцевому телебаченні
 • У 2010 році колектив прийняв участь у Міжнародних торгах хліба у м. Явір /Польща/
 • У 2010 році колектив завоював І місце на обласному фестивалі-конкурсі духовної музики «Аве Марія».
 • У 2011 році колектив традиційно відвідав Міжнародний фестиваль торгів хліба м. Явір /Польща/
 • 2011 рік – участь разом з колективами м.Бердичева у звітному концерті в м. Житомир. Заслужена нагорода – «ГРАН-ПРІ»
 • 2012 рік – «Віола» отримав І місце на фестивалі народної творчості «Національний Сорочинський ярмарок –  2012»
 • 2013 рік – ансамбль представляв наше місто у відзначені днів міста Сєдльца (Польща).
 • У 2014 році ансамбль приймав участь в Міжнародному святі Хліба і Пряника у місті Явор, Польща (Jawor, Polskа).
 • У 2015 році ансамбль приймав участь в Міжнародному святі Хліба і Пряника у місті Явор, Польща.
 • У 2016 році ансамбль приймав участь в Міжнародному святі Хліба і Пряника у місті Явор, Польща.
 • У 2017 році колектив традиційно відвідав Міжнародний фестиваль торгів хліба м. Явір /Польща/

Колектив вокального ансамблю  наполегливо постійно працює над удосконаленням майстерності виконання творів, попереду – нові відкриття, нові пісні.

 

Контакти

 • +380 (4143) 4-11-80, +380 (98) 626-17-24
 • МПК: пл. Мистецька,1

  ТЕАТР: вул. Європейська, 21

Каса

 • +380 (98) 626-17-24
 • Каса МПК працює щоденно з 10:00 по 18:00

  Театральна каса працює з понеділка по п’ятницю з 13:00 до 17:00

  *У вихідні дні квитки до театру можна придбати в касі МПК

АДРЕСА

Україна, м. Бердичів
пл. Мистецька, 1

X