Історія Палацу культури

 

Більше ніж 30 років з цієї сцени митці дарують глядачам свій талант, любов та щирі серця, і все це   завдяки звичайному людському бажанню однієї  незвичайної людини, яка  пронесла і втілила в життя юнацьку мрію – Олексія Андрійовича Шабельника, директора легендарного заводу «Прогрес»,  кавалера Орденів знаку Пошани, двох орденів Трудового Червоного прапору, Ордену Жовтневої революції, Ордену Леніна, Ордену „За мужність”, володаря безлічі медалей, серед яких – медаль за Перемогу над Германією.

За часів своєї діяльності на посаді керівника трудового колективу Олексій Андрійович керувався правилом: для  успішної роботи заводу, необхідно створювати для робітників гарні умови праці і  соцкультпобуту, і був щасливий тим, що  за своє життя  встиг багато побудувати, радів щирій людській вдячності.

А початком здійснення   найзаповітнішої   мрії Олексія Андрійовича – побудувати клуб, став 1971 рік, тоді  в прогресівському парку відпочинку  було встановлено гранітний камінь з написом: „Тут буде побудовано Палац   культури”. А далі – 15 складних років будівництва.

Авторитет нового Палацу культури і техніки „Прогрес” створювався задовго до його відкриття. У 1973 році на посаду директора заводського клубу було призначено   енергійного, сповненого новими ідеями керівника – Едварда Івановича Свенцицького.

Молодий директор та його колектив, одразу визначили, що головним напрямком діяльності будинку культури буде життя заводського колективу, тісний і постійний  зв’язок з працівниками, забезпечення змістовного дозвілля робітників та їх сімей.

Працівники заводу любили свій будинок культури, відвідували цілими родинами, і по-доброму називали його „будинок культури в клубі заводу „Прогрес”, але  саме приміщення уже не могло  розмістити велику кількість учасників та відвідувачів, тому ідея директора заводу Олексія Андрійовича Шабельника про будівництво нового Палацу культури була дуже своєчасною.

І ось 1986 рік.   Дякуючи  творчому колективу та його директору, відкриття Палацу культури стало справді неординарною подією. Почесні гості перерізували символічну стрічку, а  за ними вже чекали на перший концерт перші глядачі, бо  відкривалось  не просто приміщення закладу  культури – сюди, разом із директором, перейшов весь, на той час вже укомплектований колектив та всі учасники художньої самодіяльності старого будинку культури, які   привітали усіх великим святковим концертом.

Директор Палацу культури зумів об’єднати навколо себе талановитих фахівців і вже разом перетворили його у справжній храм мистецтва. Завдяки Едварду Івановичу, було введено нові методи культурно-освітньої роботи, впроваджено удосконалені форми оплати праці, приймались соціально-творчі замовлення, постійно розширювався спектр  надання платних послуг населенню міста. Палац культури і техніки „Прогрес” став центром новітніх культурно – дозвіллевих технологій, і входив в шістку  ведучих найбільших    закладів культури бувшого Радянського Союзу.

Творчі досягнення культурно – дозвіллєвої діяльності Палацу культури були експоновані на виставці досягнень народного господарства у Москві, а 6 працівників Палацу   нагороджено великою срібною медаллю. У історії  усім відомої виставки, це був єдиний випадок, на пострадянському просторі, коли заклад  клубного типу    удостоєний  такої  честі.

У 1996 році МПК перейшов у власність міста.
У 2006 році рішенням сесії міської ради міському Палацу культури присвоєно ім`я ветерана війни та праці, Почесного громадянина м.Бердичева Олексія Андрійовича Шабельника, який здійснив свою мрію і побудував найкращий центр культури міста.
Сьогодні міський Палац культури імені Олексія Шабельника – найбільший мистецький осередок міста, який з 1996 року  очолює Заслужений працівник культури України Олена Володимирівна Петрівська.

Значна частина загальноміських заходів проходить на базі МПК і становить щороку біля 300.
Колективом ініціюються та впроваджуються в життя цікаві ідеї проведення святкових заходів. Традиційно відзначаються заходи міжнародного рівня: Міжнародний турнір з боксу класу «А» на призи братів Кличків, Міжнародні змагання зі стрибків у висоту «Меморіал Лонського», Дні польської культури. 14 січня щороку проводиться ЦЕРЕМОНІЯ відзначення перемог, досягнень, здобутків бердичівлян, на якій відзначаються переможці у різних напрямках і галузях, а також найвизначніші неординарні події в житті міста.  В останні дні червня у Бердичеві відзначають День міста Бердичева, День молоді та День Конституції України.

 

Гордістю МПК та усього міста є 11 аматорських колективів, які вже багато років носять звання «Народний» та «Зразковий аматорський колектив», це:
– Народний аматорський хор ветеранів, керівник Юрій Вялов;
– Народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Зорецвіт», керівник Заслужений працівник культури України Василь Пупін, керівник оркестрової групи Микола Пономаренко, балетмейстер – Вікторія Грошева
– Народне аматорське жіноче вокальне тріо «Віола», керівник Вікторія Петренко
– Народний аматорський оркестр духових інструментів, керівник- Заслужений працівник культури України Анатолій Тєтьоркін;
– Народний аматорський ансамбль танцю „Явір”, керівник Ірина Назаренко;
– Народна аматорська студія „Час” під керівництвом співака і композитора Сергія Ігнатенка,
– Народний аматорський вокальний ансамбль „Метроном”, керівник Олександр Боровський;
– Народна аматорська циркова студія „Диваки”, керівники Світлана Бардадимова;
– Народний аматорський театр, керівники Валентина Ратушинська та Алла Садковська
– Зразковий аматорський ансамбль танцю „Яворочок”, керівники Жанна Кабанчук,   Діана Жолудь, Олена Щербій;
– Зразковий аматорський ансамбль бального танцю „Надія”, керівник Інна Міщенко.

На базі  Палацу культури постійно проводилися навчання, семінари, курси підвищення кваліфікації, школи клубної майстерності.

Контакти

  • +380 (4143) 4-11-80, +380 (98) 626-17-24
  • МПК: пл. Мистецька,1

    ТЕАТР: вул. Європейська, 21

Каса

  • +380 (98) 626-17-24
  • Каса МПК працює щоденно з 10:00 по 18:00

    Театральна каса працює з понеділка по п’ятницю з 13:00 до 17:00

    *У вихідні дні квитки до театру можна придбати в касі МПК

АДРЕСА

Україна, м. Бердичів
пл. Мистецька, 1

X