Керівник – Світлана Володимирівна Бардадимова

З історії Бердичева відомо, що до 1884 року в місті функціонував цирк.Сучасна школа циркового мистецтва в Бердичеві була створена в 1979 році на базі Будинку культури Бердичівського заводу “Прогрес”. Засновником її був силовий акробат та еквілібрист, нині заслужений працівник культури України Валентин Моцний.

Створення на той час єдиної на Житомирщині циркової студії “Диваки” було певним ризиком – нові демократичні тенденції тільки зароджувалися у колишньому радянському суспільстві.  Виступати у специфічному одязі із оголеним тілом не під радянську музику, як тоді вимагалося, — то був вчинок сміливої людини. На великих концертах з нагоди партійних зборів Валентин Моцний тримав у зубах гирі, при тому на фоні барельєфу Леніна, —  це також було ризиковано.

Через півроку вже була створена циркова програма з трьох-чотирьох номерів. Найпершими учнями Валентина Моцного були Світлана Бардадимова, Ігор Коваль, Анастасія Ковальська, які виступали у тих номерах. Протягом 1979-1983 року через його школу пройшло близько тисячі дітей.    Колектив був першим у Радянському Союзі госпрозрахунковим естрадно-цирковим колективом, усі 20 членів якого вже з 1985 року були штатними артистами. Колектив багато гастролював. Він побував у Болгарії, Польщі, Білорусії, де виступили майже в усіх містах. Були спільні програми з ансамблем “Сябри”.   У 1988 році студії “Диваки” було присвоєно звання “Народний аматорський колектив”.

Зі школи Валентина Моцного вийшли багато артистів, відомих далеко за межами Житомирщини та навіть зі світовим іменем. Першими з таких були нині працюючі у Київському державному цирку Олег та Ігор Томчуки. Олександр Свірщ має власну циркову школу у США. Список пізніше поповнили Наталія Василюк, брати Герасименки, Анастасія Мазур, Марія Рачицька, Денис Моцний, Валерій Волинець, Ігор Гурковський, Анатолій Залевський та багато інших артистів.

Одним з учнів Валентина Володимировича  є легендарна людина зі світовим іменем, заслужений артист України Анатолій Залевський. На Міжнародному фестивалі циркового мистецтва у Парижі “Цирк майбутнього” у 1998 році він отримав Гран-прі і золоту медаль. Наступного року його вітали глядачі Монте-Карло, де він брав участь у світовому конкурсі циркового мистецтва і отримав аж чотири нагороди: Гран-прі, найвищу світову відзнаку “Золотий клоун” та призи асоціації клубів Монако.

Артист універсального жанру Анатолій Залевський нині очолює театр “Різома”, який знімається в популярних телевізійних шоу. Він відкриває всі світові елітні конкурси та змагання такі, як Євробачення, Уїмблдонський турнір, “Формула-1”, був присутній на дні народження англійської Королеви та популяризує нашу державу за кордоном.

Створена понад тридцять років тому Валентином Моцним циркова студія “Диваки” успішно працює і сьогодні. Керівником цього народного аматорського колективу Бердичівського міського Палацу культури імені Олексія Шабельника нині є  Світлана Бардадимова (Покушевська). Її вихованців знають не лише в Україні, а й в усьому світі. Карина Рудницька і Юрій Кузинський – фіналісти Всеукраїнського телевізійного конкурсу “Україна має талант” увійшли до золотої десятки найкращих аматорів України. На головній сцені Національного Палацу “Україна” в січні 2010 року з рук Президента України отримали найвищу дитячу нагороду “Зірка України”, а також — дипломи в номінації “Відкриття року”. Своїм талантом маленькі бердичівляни вразили всіх і прославили рідне місто далеко за його межами.

Вихованці Світлани Бардадимової беруть участь у концертах, фестивалях найвищих світових рівнів. Рівень їх майстерності досить високий і вони стабільно займають призові місця. Еквілібрист Максим Вахніцький посів перше місце з еквілібру на котушках на фестивалі в Севастополі. Жонглер Володимир Ковальський є дипломантом міжнародного конкурсу. Постійно дивує глядачів своїм еквілібром ще один учасник шоу «Україна має талант» – Арсеній Храпейчук .

Завдячуючи таланту та наполегливій праці   керівника, учасники студії  стають  лауреатами  та переможцями  всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів. За три минулих роки учасники колективу «Диваки» здобули 15 Гран-Прі, 18 перших та 12 других місць на фестивалях У Литві (м.Шакей), Болгарії (м.Несебр), Турції (м.Айдин), у Києві, Луцьку, Ужгороді та ін.

Поруч з чудовим керівником учніі розуміють: цирк — особливе життя, казковий світ, варто закохатися у нього і це почуття залишиться назавжди. А ті, що не стануть професійними артистами, назавжди збережуть у серці любов до іскрометного і вічно молодого мистецтва безстрашних і вправних. І головне — цирк дає заряд бадьорості та оптимізму.

Вихованці Світлани Бардадимової беруть участь у концертах, фестивалях найвищих світових рівнів. Рівень їх майстерності досить високий і вони стабільно займають призові місця. Еквілібрист Максим Вахніцький посів перше місце з еквілібру на котушках на фестивалі в Севастополі. Жонглер Володимир Ковальський є дипломантом міжнародного конкурсу. Постійно дивує глядачів своїм еквілібром ще один учасник шоу «Україна має талант» – Арсеній Храпейчук .

Завдячуючи таланту та наполегливій праці   керівника, учасники студії  стають  лауреатами  та переможцями  всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів. За три минулих роки учасники колективу «Диваки» здобули 15 Гран-Прі, 18 перших та 12 других місць на фестивалях У Литві (м.Шакей), Болгарії (м.Несебр), Турції (м.Айдин), у Києві, Луцьку, Ужгороді та ін.

Поруч з чудовим керівником учні розуміють: цирк — особливе життя, казковий світ, варто закохатися у нього і це почуття залишиться назавжди. А ті, що не стануть професійними артистами, назавжди збережуть у серці любов до іскрометного і вічно молодого мистецтва безстрашних і вправних. І головне — цирк дає заряд бадьорості та оптимізму.

Колектив  циркової студії заснований в 1980 році. У 1988 році за високу творчу майстерність колективу присвоєно почесне звання „Народний”. Концертна діяльність колективу дуже різноманітна. Він приймає участь при проведенні всіх загальноміських культурних заходів ,  добре відомий в області та за її межами.

У 1989 році – творча поїздка у Польщу, в 1990 році –  колектив приймає участь у фестивалі молоді в Болгарії. Учасники колективу Анатолій Залевський та Наталія Василюк стали відомими артистами цирку, закінчивши Київське циркове училище. Вони презентували Україну на фестивалях „Слов’янський базар”, та „Таврійські ігри”. Анатолій Залевський – золотий призер Всесвітнього фестивалю циркового мистецтва в Парижі та отримав найвищу нагороду у Всесвітньому фестивалі циркового мистецтва в Монако –  „Золотий клоун”, спеціальний, асоціації клоунів, приз Монако та студії Уолта Діснея.

Колектив має чудову циркову програму „Диваки”, „Бердичівські усмішки”, циркову виставу „Том і Джеррі”, „Феєрверк Диснеївських мультяшок”, „Пригоди динозаврика Денвера та його друзів” – циркова вистава для дітей, спеціальні програми з вітаннями для ювілярів дитячі та дорослі.

У  2004 році підготовча група –  учасники дитячої циркової студії „Візаві”  стали Лауреатами  Шостого  Міжнародного фестивалю дитячих циркових студій.

У 2005 році Народну аматорську циркову студію „Диваки” очолює Світлана Володимирівна Бардадимова. Репертуар студії поповнюється чудовими номерами, які  стали улюбленими для жителів міста: акробатичні номери „Лялька”, „Чорне-біле”, повітряна акробатика –  ”Повітряне кільце”, клоунада „Джеммі” та багато інших.

У 2006 році  нагороджений Дипломом Управління культури та туризму обласної держадміністрації та цінним подарунком у номінації „Кращий  аматорський колектив”.

 2007 рік запам’ятається учасникам студії  участю  у Міжнародному фестивалі естрадно-циркових дитячих і юнацьких колективів «Понтійська арена» м. Севастополь, де отримали: диплом за І місце  у авторській програмі; –   диплом за І місце у номінації  «Акробатичний етюд», номер «Лялька» (Валерій Волинець, Катерина Печківська); –   диплом за І місце у номінації «Акробатичний дует», номер «Чорне-біле» (Катерина Печківська, Катерина Дзюбенко); –   диплом за І місце  у номінації  «Еквілібристика», номер «Еквілібр на котушках» (Максим Вахницький); –   диплом за І місце у номінації «Повітряна гімнастика» (Катерина Печківська, Олена Олійничук) –   диплом за І місце та медаль  в категорії «Професіонали» – Валерій Волинець та Ігор Гурковський

Під час проведення Новорічно-Різдвяних заходів, колектив циркової студії представив місту виставу «Новорічні пригоди Петрика П’яточкіна», на яку залюбки приходили не тільки маленькі жителі нашого міста, а й дорослі бердичівляни. Завдяки місцевому телебаченню відзнято  відеоверсію вистави, яку транслювали в новорічно-різдвяні свята.

21 серпня 2009 року  самий МОЦНИЙ Бердичівський цирк відзначив свій 30-річний ювілей. У святковій програмі, яка відбулась на сцені міського Палацу культури імені Олексія Шабельника взяли участь вихованці циркових студій міста, керівники яких – випускники циркової студії «Диваки» під керівництвом Валентина Моцного.
Справжнім подарунком для глядачів стали виступи випускників школи циркового мистецтва – братів Томчуків, Ігоря Гурковського і Валерія Волинця та ін.
З привітаннями до ювілярів звернувся міський голова Василь Костянтинович Мазур, який нагородив грамотами міської Ради керівників циркових студій – Заслуженного артиста Украины Анатолия Залевського, Світлану Бардадимову, Петра Герасименка, Ігоря Коваля, а також вручив найвищу відзнаку заслуг громадян перед містом Бердичевом орден міста Бердичева «За заслуги» засновнику школи циркового мистецтва Валентину Володимировичу Моцному.

Учасників студії Каріну Рудницькі та Юрія Кузінського  знає уся Україна завдяки участі у Всеукраїнському телепроекті «Україна має талант», де вони здобули почесне 3 місце.

Колектив  циркової студії заснований в 1980 році.У 1988 році за високу творчу майстерність колективу присвоєно почесне звання „Народний”.

У 1989 році – творча поїздка у Польщу , в 1990 році- колектив приймає участь у фестивалі молоді в Болгарії. Учасники колективу Анатолій Залевський та Наталія Василюк стали відомими артистами цирку, закінчивши Київське циркове училище. Вони презентували Україну на фестивалях „Слов’янський базар” , та „Таврійські ігри”. Анатолій Залевський – золотий призер Всесвітнього фестивалю циркового мистецтва в Парижі та отримав найвищу нагороду у Всесвітньому фестивалі циркового мистецтва в Монако- „Золотий клоун”, спеціальний ,асоціації клоунів , приз Монако та студії Уолта Діснея.

  У 2005 році Народну аматорську циркову студію „Диваки” очолює Світлана Володимирівна Бардадимова. Репертуар студії поповнюється чудовими номерами, які  стали улюбленими для жителів міста: акробатичні номери „Лялька”, „Чорне-біле”, повітряна акробатика- ”Повітряне кільце” , клоунада „Джеммі” та багато інших.

  У 2006 році  нагороджений Дипломом Управління культури та туризму обласної держадміністрації та цінним подарунком у номінації „Кращий  аматорський колектив”

2007 рік запам’ятається учасникам студії  участю  у Міжнародному фестивалі естрадно-циркових дитячих і юнацьких колективів «Понтійська арена» м. Севастополь, де отримали:

диплом за І місце  у авторській програмі;

диплом за І місце у номінації  «Акробатичний етюд», номер «Лялька» (Валерій Волинець, Катерина Печківська);

диплом за І місце у номінації «Акробатичний дует», номер «Чорне-біле» (Катерина Печківська, Катерина Дзюбенко);

диплом за І місце  у номінації  «Еквілібристика», номер «Еквілібр на котушках» (Максим Вахницький);

диплом за І місце у номінації «Повітряна гімнастика» (Катерина Печківська, Олена Олійничук)

диплом за І місце та медаль  в категорії «Професіонали» – Валерій Волинець та Ігор Гурковський.

Під час проведення Новорічно-Різдвяних заходів, колектив циркової студії представив місту виставу «Новорічні пригоди Петрика П’яточкіна», на яку залюбки приходили не тільки маленькі жителі нашого міста, а й дорослі бердичівляни. Завдяки місцевому телебаченню відзнято  відеоверсію вистави, яку транслювали в новорічно-різдвяні свята.

У 2008р колектив взяв участь у Міжнародному фестивалі дитячих і юнацьких естрадно-циркових колективів «Понтійська арена». Скарбничка досягнень колективу значно попонилась:

Диплом за І місце в номінації «Золотий дебют» (Рудницька Карина та Кузинський Юрій, акробатичний дует «Музична скринька»);

Диплом за І місце в номінації «Авторська програма» (молодша група);

Диплом за І місце в жанрі «Повітряна гімнастика» (середня група), (Печковська Катя, Дзюбенко Катя та Гур’єва Тая, номер «Зоряне сяйво»);

Диплом за І місце в номінації «Золотий дебют» (2 вікова категорія), (Голубничий Андрій);

Дипломом та м’якими іграшками нагороджені (дитячим журі) Юрій Кузинський та Карина Рудницька в номінації «Солодка парочка»; вони також отримали медалі за перемогу в конкурсі «Містер та Міс фестивалю»;

2 медалі «За творчість, професіоналізм та вагомий вклад у розвиток міжнародного мистецтва»

Памятний знак за І місце на Х ювілейному міжнародному фестивалі-конкурсі естрадно-циркових дитячих та юнацьких колективів «Понтійська Арена» 2008 року м.Севастополь

Диплом та медалі за ІІ місце в жанрі «Акробатика» (середня група) (Печковська Катерина та Дзюбенко Катерина, акробатичний дует «Чорне та біле»);

Учасники студії отримали ГРАН_ПРІ Третього Міжнародного фестивалю «Парад Алле» м.Даугавпілс, Латвія

Новорічна вистава за участю Народної аматорської циркової студії «Диваки» «Вовочка у тридев’ятому царстві» відбулась з великим успіхом, її глядачами стали учні 1-5 класів усіх шкіл міста.

Народна аматорська циркова студія «Диваки» та циркова студія «Візаві» (керівник Ігор Коваль)  взяла участь у  регіональному відбірковому турі «Весняні канікули 2009 Всеукраїнського  фестивалю «Південний експрес» м.Київ

Лауреат  І ступеня у номінації «Циркове мистецтво» – Андрій Голубничий

Лауреат  І ступеня у номінації «Хула-хупи» – Яна Драчук

Лауреат  ІІ ступеня у номінації «Хула-хупи» «Візаві»- Тамара Мазеїна

Лауреати  І ступеня у номінації «Акробатика»- Карина Рудницька і Юрій Кузінський

Лауреат І ступеня у номінації «Еквілібр на котушках» («Візаві»)                   – Максим Вахницький

На Міжнародному фестивалі «Понтійська арена – 2009», що проходив у Севастополі з 27 червня по 06 липня 2009 року колектив отримав спеціальний приз від голови журі Вітала Бирханса «Circus Variete Norrkoping» (Sweden) та перше місце в номінації «Краща авторська програма».
Окремо були відзначені слідуючі учасники колективу:

I місце у номінації «Золотий дебют» – Арсеній Храпейчук;

Спеціальний приз пам’яті Бориса Тезікова за кращий номер в номінації «Морська тематика» – Олена Олейничук;

I місце в номінації «Акробатика» – Карина Рудніцька та Юрій Кузінський;

I місце в жанрі «Хула-хупи» – Яна Драчук;

I місце в жанрі «Повітря з еквілібром» – Олена Жук;

I місце в жанрі «Акробатика» – Андрій Голубничий

І місце в жанрі. «Еквілібр на котушках» (Візаві)- Максим Вахницький

Карина Рудницька і Юрій Кузінський – фіналісти Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Україна має талант»

У 2012 році

ГРАН ПРІ Першого Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю «Світ, мистецтво і море», м.Варна,  Болгарія, номінація «Індивідуальний оригінальний жанр», категорія до 15 років – Олена Жук

Перша нагорода Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю «Світ, мистецтво і море», м.Варна,  Болгарія, номінація «Колективний оригінальний жанр», категорія до 11 років – Циркова студія «Диваки» у складі: Олександра Вітомська, Валерій Ясельский, Данил Сергейчук, Влад Святецкий

Перша нагорода Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю «Світ, мистецтво і море», м.Варна,  Болгарія, номінація «Колективний оригінальний жанр», категорія до 13 років – Циркова студія «Диваки» у складі: Олена Пастухова, Анна Вдовиченко, Поліна Богдан, Катя Лисюк (номер «Море»)

Друга нагорода Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю «Світ, мистецтво і море», м.Варна,  Болгарія, номінація «Колективний оригінальний жанр», категорія до 11 років – Циркова студія «Диваки» у складі:  Олександра Вітомська, Роман Косаківський

Друга нагорода Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю «Світ, мистецтво і море», м.Варна,  Болгарія, номінація «Колективний оригінальний жанр», категорія до 15 років, Циркова студія «Диваки» у складі: Каріна Рудницька, Айнура Рустамова

У 2013 році

в ІІ Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі «Світ мистецтва і моря» (Болгарія):І місце (перша вікова категорія) Валерій Ясельський

І місце (друга вікова категорія) Катерина Лисюк

ІІ місце (друга вікова категорія) Кирил Федорчук та Павло Берідзе.

І місце у номінації еквілібр «Аватар» (друга вікова категорія) – Арсеній Храпейчук

І місце у номінації каучук «Вдохновение» (третя вікова категорія) Олена Жук.

ІІІ місце у номінації акробатичний дует «Отражение» – Олена Жук та Айнура Рустамова. (Севастополь)

Нагорода «Приз глядацьких симпатій» в Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжного мистецтва «Зірки осені – 2013» (Польща);

І місце (перша вікова категорія) «Веселі еквілібристи» Олексанрдра Вітомська, Сергійчук Данил, Валерій Ясельський.

ІІ місце (перша вікова категорія) «Море» Богдан Поліна, Катерина Лисюк, Анна Вдовиченко, Олена Пастухова.

ІІІ місце (перша вікова категорія) «Морячки» Павло Берідзе та Кирил Федорчук.

І місце (друга вікова категорія) «Аватар» Арсеній Храпейчук

ІІ місце (друга вікова категорія) «Вдохновение» Олена Жук

ІІІ місце (друга вікова категорія) «Ангел» Валерій Ясельський

ІІІ місце (друга вікова категорія) «Мечтатель» Данил Сергійчук.

  У 2014 році

на IV всеукраїнському фестивалі дитячих творчих колективів «Діти сонця» (м. Київ) нагогоди:

Гран-прі в номінації «Еквілібр» Арсеній Храпейчук

І місце у номінації «Оригінальний жанр» Олександра Вітомська, Валерій Ясельський, Владислав Святецький, Даниїл Сергійчук

І місце у номінації «Золотий промінь»

ІІІ місце у номінації «Оригінальний жанр» Павло Берідзе та Кирил Федорчук

Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Весняні барви» (м. Житомир)

Гран-прі в номінації «Еквілібр» Арсеній Храпейчук

Гран-прі в номінації «Акробати-ексцентрики» Павло Берідзе та Кирил Федорчук

Гран-прі в номінації «Оригінальний жанр» Олена Жук

Гран-прі в номінації «Циркове мистецтво»

Гран-прі за номер «Нове покоління»
Всеукраїнський дитячий фестиваль-конкурс мистецтв «Моя країна» в рамках міжнародного фестивалю «Соняшник» (м. Київ):

Гран-прі – в номінації «Циркове мистецтво» Веселі еквілібристи: Олександра Вітомська, Владислав Святецький, Даниїл Сергійчук та Валерій Ясельський

І місце – Кирило Федорчук та Павло Берідзе.

2015 рік:

Гран-Прі у 3-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Весняні барви 2015» в номінації «Акробатичний етюд» – Ірина Горінова та Ульян Залевський.

Гран-Прі у 3-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Весняні барви 2015» в номінації «Циркове мистецтво» – Народна аматорська циркова студія «Диваки».

Гран-Прі у 3-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Весняні барви 2015» в номінації «Циркове мистецтво» – Дарина Якимчук.

У 2016 році колектив отримав такі нагороди:

Гран-прі на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Весняні барви 2016» (Еквілібр-пластика») дует: АННА ОЛЕКСАНДРОВИЧ та ОЛЕКСАНДРА БОРСУК.

ІІ місце на Всеукраїському конкурсі дитячого та юнацького мистецтва «Подільський зорепад» у номінації «Хореографічна акробатична композиція».

Учасників студії «Диваки» – АРСЕНІЙ ХРАПЕЙЧУК, ОЛЕКСАНДРА БОРСУК, ДАРИНА ЯКИМЧУК здобули І місця  на Всеукраїському конкурсі дитячого та юнацького мистецтва «Подільський зорепад» у номінації «Гімнастика».

У 2017 році Народна аматорська циркова студія має такі здобутки:

На міжнародному дитячому фестивалі «Сонце, радість, краса» в  Болгарії, м. Несебр:

1місце – пластичний етюд « Море»,

1 місце- акробатичний дует «Танго»

2 місце- пластичний етюд «Натхнення»

Учасники циркової студії «Диваки» постійно приймають участь у загально-міських заходах, новорічно-різдвяних виставах.

 

Контакти

  • +380 (4143) 4-11-80, +380 (98) 626-17-24
  • МПК: пл. Мистецька,1

    ТЕАТР: вул. Європейська, 21

Каса

  • +380 (98) 626-17-24
  • Каса МПК працює щоденно з 10:00 по 18:00

    Театральна каса працює з понеділка по п’ятницю з 13:00 до 17:00

    *У вихідні дні квитки до театру можна придбати в касі МПК

АДРЕСА

Україна, м. Бердичів
пл. Мистецька, 1

X